Reklama

Najnowsze testy

Presonus StudioLive 328AI i StudioLive 18sAI - aktywny 4-drożny system nagłośnieniowy ze współosiowymi przetwornikami i zaawansowanym cyfrowym DSP

  Presonus, firma wyrosła na sprzęcie studyjnym, rzuca rękawicę tuzom świata PA. Nowe zestawy głośnikowe serii StudioLive AI PA mają współosiowe przetworniki i wbudowane DSP o imponujących możliwościach - w tej klasie to absolutni lider. I do tego mamy całkiem sporo mocy! Presonus reklamuje je hasłami typu “Study...

Sontronics DM-1B - pojemnościowy mikrofon do stopy i instrumentów basowych

Na rynku jest sporo mikrofonów dedykowanych do instrumentów basowych, w tym przede wszystkim do ujęć centralki. Czyli do stopy :-) Jednak niewiele jest mikrofonów pojemnościowych, które są w stanie wytrwać więcej jak jeden koncert w tak nieprzyjaznym środowisku, jak bęben basowy. Do testów dostaliśmy właśnie takiego gi...

JBL EON 615 - aktywne zestawy głośnikowe w obudowie z tworzywa sztucznego

To JBL ustanowił nowy standard w świecie przenośnych systemów PA tworząc serię EON. Nigdy wcześniej zestawy głośnikowe w obudowach z tworzywa sztucznego nie zdobyły tak wielkiej popularności na całym świecie. I nigdy później, bo JBL EON to nadal jeden z liderów tej kategorii. Dlatego pojawienie się nowej serii JBL EON ...

Yamaha QL1, QL5 – nowa konsoleta cyfrowa

miksery cyfrowe

yamaha_q5_0W środku procesory Yamaha VCM, Portico 5033/5043, automixery Dan Dugan. Kolejne ważne opcje to możliwość routowania port to port poprzez wbudowane in/out serii R. Konsoleta może więc funkcjonować jako zdalna skrzynka I/O dla innej konsolety CL, QL, nie potrzeba konwertera plików itp.

 

 

yamaha_ql1_1QL wyposażone są w duży dotykowy panel, kolorowy interfejs. Oprócz analogowych wejść i wyjść posiadają również obsługę Dante, która pozwala też na łączenie się z konsoletami CL. Głównym zadaniem QL jest dostarczenie podobnej funkcjonalności i jakości konsolet CL w mniejszych systemach i na mniejszych sztukach, no i w niższym przedziale cenowym. Konsoletę można kontrolować zdalnie przy pomocy Yamaha StageMix oraz konfigurować offline przy pomocy QL Editor na Mac i PC.

yamaha_q5_1
Yamaha QL1 i QL5 posiadają 16/32 wbudowane preampy, 18/34 tłumiki, 8/16 wyjśc analogowych oraz 32/64 + 8 kanałów z processingiem. Do tego 16 mixów i 8 matryc plus szyna stereo i wyjścia mono, 8 grup DCA, 8x mute group. Wbudowany interfejs Dante daje nam 64x64 dla QL5 i 32x32 dla QL1.

yamaha_ql1_2

yamaha_q5_2Konsolety posiadają także dwa sloty na karty MY, 8-miejscowy Premium Rack, 8-miejscowy GEQ Rack, 8-miejscowy Effect Rack i jedną licencję na Dante Virtual Soundcard. Miksery są kompatybilne z Nuendo Live (to trzeba zakupić oddzielnie) i obsługują Nuendo Live Control, MIDI,GPI, 2-ścieżkowe nagrywanie na USB oraz wielościeżkowe nagrywanie i odtwarzanie. QL1 ponadto nadaje się do montażu w racku (oddzielny kit).

... osz... tylko Yamaha mogła mieć taką muzykę w filmiku :) cheesy....

Ceny to 8500$ za QL1 i 16,500$ za QL5. Są jacyś chętni?

Producent: Yamaha

Tagi: Yamaha QL1, QL5 – nowa konsoleta cyfrowa, mikser cyfrowy, kompaktowy mikser cyfrowy, konsoleta cyfrowa live

Reklama
JBL VTX V25 S28 i VT4889 - nagłośnienie sceny głównej na Orange Warsaw Festival

OWF2014_JBL_VTX_scena_01Instalacja na scenie zewnętrznej – tzw. miejskiej scenie - Orange Warsaw Festival robiła wrażenie. Ale to, co zostało podwieszone przez GMB na scenie głównej festiwalu nad płytą Stadionu Narodowego wręcz zabijało... Tak imponującej instalacji na systemie JBL VTX w Polsce chyba jeszcze nie było...

Więcej …

Wi-Fi do miksera cyfrowego

WiFi_w_Pro_Audio_190

Posłuchaj mikrofonu...

beyerdynamic Opus 69 - mikrofon dynamiczny

Beyerdynamic_Opus49_calyNiedrogi dynamiczny mikrofon wokalowy o świetnej relacji cena-jakość.

  • charakterystyka: superrnerka
  • pasmo przenoszenia: 35 Hz – 16 kHz
  • czułość: 2.5 mV/Pa
  • aplikacje: szkoły, estrady, teatry, konferencje

multitest mikrofonów

Multitest mikrofonów - słuchamy!

ImageWreszcie! Paula wyzdrowiała i mogliśmy nagrać próbki do multitestu mikrofonów. W międzyczasie ilość mikrofonów nam się nieznacznie zwiększyła... Gdy Paula zobaczyła ilość mikrofonów, jaką dla niej przygotowaliśmy... Zresztą – sami zobaczcie ;)

 
Multitest mikrofonów - charakterystyki cz.2

ImageWygląda na to, że dział multitestów będzie się rozrastać ;) Nie minęły dwa tygodnie, a już powiększa się nam baza pomiarów. I nie tylko - lada chwila udostępnimy testowe nagrania dokonane na kilkudziesięciu mikrofonach w ramach jednej sesji. A na razie uzupełniamy bazę pomiarów.

 
Multitest mikrofonów - charakterystyki cz.1

ImagePoczątek roku to dla sklepów ciężki okres – wiadomo, inwentury. Nie zazdroszczę. Handel stoi, w sklepie bałagan, nerwowe szukanie brakującego sprzętu... Postanowiliśmy pogłębić ten stan rzeczy i „porwaliśmy” z dwóch poznańskich sklepów kilkadziesiąt mikrofonów, by zrobić pomiary i od razu nagrać próbki.

 

Logowanie

Zaloguj

               
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

NAPISZ DO NAS! 

Jeśli brakuje w naszym wortalu testu instrumentu bądź sprzętu muzycznego którego szukasz, napisz do nas! Postaramy się przetestować urządzenie i opublikować test.

info@e-muzyk.net.pl

Reklama